قطعات یدکی چینی: نمایندگی مجاز فروش قطعات یدکی مدیران خودرو، عاملیت 5072 سعید حسن پور، اولین فروشگاه مجاز قطعات یدکی خودروهای چینی در شمال ایران می باشد. این فروشگاه در سال 1384 در امر فروش انواع قطعات یدکی خودرو در استان مازندران تأسیس گردید و در سال 1397 اقدام به اخذ عاملیت از شرکت خدمات پس از فروش مدیران خودرو نیز نمود. به پشتوانه سوابق در فروش قطعات یدکی، این عاملیت توانسته سهم بزرگی در قطعات اصلی خودروهای ام وی ام و چری در بازار ایران کسب نماید.

[lwptoc]

باتوجه به رسالت این فروشگاه مبنی بر جلب رضایت مشتریان در فروش انواع قطعات یدکی این خودروها، تمامی قیمت ها طی سیاست اجرایی شرکت خدمات پس از فروش مدیران خودرو بوده و گاهاً در فروش عمده نیز مشتریان با تخفیف های چشم گیری مواجه می شوند. ضمانت اجرایی فعالیت ما در این عرصه اصالت کالا و تحویل در اسرع وقت در محل می باشد. مشاوره فنی، ارسال قطعه به تمام نقاط کشور، استعلام قیمت و سفارش گذاری بر اساس نیاز مشتریان از جمله امور مربوط به فروشگاه ما می باشد.

در دنیای امروز که رقابت و برتری اقتصادی حرف اول را میزند، بسیاری از کارخانجات و شرکت های چینی عملا بازار قطعات یدکی را برای خود مصادره کرده‌اند. بسیاری از ایالت‌های کشور چین به عنوان صادرکنندگان کالا به جهان شهره هستند. در دو دهه‌ی اخیر کارخانجات چینی در اوج درخشیده و با تولید قطعات و ابزارآلات بسیار زیاد توانسته اند به تمامی کشورهای جهان حتی کشورهای اروپایی و امریکایی اجناس خود را صادر کنند. در بین اجناسی که به خارج از چین صادر میشوند، قطعات یدکی چینی آمار و ارقام بیشتری را به خود اختصاص داده‌اند و همین کار توانسته بار مالی بسیار چشمگیری را برای کارخانه‌داران و صاحبان صنایع به همراه آورد.

همانطور که به خوبی میدانید بازار خودرو در کشور ایران نیز دستخوش واردات خودروهای چینی شده و خودروهایی از قبیل ام وی ام و چری چندین سال است که به ایران وارد شده اند. خودروهایی که ار آنها نام برده شد عملا در عین لوکس بودن از ساختار و سطح کیفیت بسیار خوبی نیز برخوردارند که به راحتی میتوانند با خودروهای اروپایی و امریکایی رقابت کنند. دلیل این گفته چیزی نیست جز وجود خودروهای چینی در کشورهای اروپایی، امریکایی و سایر نقاط دنیا که با خودروهای دیگر در حال رقابت هستند.

لوازم یدکی چینی در آینده با قدرت و کیفیت بیشتری به بازرهای دنیا عرضه خواهند شد.

لوازم یدکی چینی در آینده با قدرت و کیفیت بیشتری به بازرهای دنیا عرضه خواهند شد.

کیفیت قطعات یدکی خودروهای چینی چگونه است؟

لطفا به این آمار مختصر کمی توجه کنید: در سال ۲۰۱۸ رکود اقتصادی چین را نیز در بر گرفت و بسیاری از کارخانجات چینی وارد موج رقابتی شدیدی شدند. براساس گزارش‌های رسمی، بیشتر از ۲۰۰ کارخانه که قطعات یدکی چینی به دنیا صادر میکردند در سال ۲۰۱۸ دچار ورشکستی شدند. این تعداد تقریبا چیزی در حدود یک دهم کارخانجات موجود است و همانطور که گفته شد باقی کارخانجات وارد موج رقابتی قیمتی شدند. در نظر داشته باشید که در چنین شرایطی کیفیت قطعات یدکی نیز عامل مهم و موثری در نگهداری و افزایش روزافزون مشتریان خواهد شد.

بسیاری از شرکت‌ها و کارخانجات چینی وجود دارند (که البته در گذشته تعداد آنها بیشتر بوده است) بر این باورند هیچ کدام از مشتریان خرد یا شرکت‌های بزرگی که به آنها سفارش تولید قطعه میدهند از کیفیت بد قطعات شکایتی نخواهند کرد یا اینکه اصلا متوجه کیفیت پایین آن نخواهند شد. اما نکته جالب اینجاست که رفته رفته در طول سالیان گذشته این شرکت ها یا از گردونه رقابت خارج شدند یا در روند تولید قطعات یدکی رویکرد خود را تغییر داده‌اند.

نکته‌ی مهم دیگر این است که بسیاری از شرکت‌ها و برندهای اروپایی و امریکایی و یا حتی آسیایی هیچگاه برای کاهش هزینه های خود حاضر به تخریب برندی که سالیان سال برایش زحمت کشیده‌اند، نیستند.

شرکت و برند ام وی ام نیز از بزرگترین تولیدکنندگان خودرو و لوازم یدکی است که به بسیاری از کشورهای آسیایی، اروپایی و … خودرو و لوازم یدکی ام وی ام را صادر میکند. بنابراین منطقی نیست که یک برند عظیم مانند ام وی ام تیشه برداشته و با تولید قطعات یدکی چینی بی‌کیفیت بر ریشه خود ضربه بزند.

یکی از مسائل مهمی که باعث رشد یک برند، شرکت‌های تابعه و محصولات آن میشود، افزایش کیفیت محصولات و خدمت رسانی به مشتریان و همچنین کیفیت بالای خدمات پس از فروش محصول است که در چند سال گذشته با نگاهی اجمالی میتوان فهمید که خودروهای ام وی ام در بازار ایران محبوبیت بیشتری پیدا کرده و کمتری کسی وجود دارد که از قطعات یدکی چینی خودروها بویژه قطعات یدکی ام وی ام شکایتی داشته باشد. رعایت همین مسئله مهم عامل مهم بقای یک برند در گردونه‌ی رقابت است.

همانطور که گفته شد به علت رکود اقتصادی که گریبان گیر تمامی کشورهای دنیا اعم از چین شده است، میتوان گفت که زمان جولان تولییدکنندگان چینی با هر کیفیتی دیگر به اتمام رسیده است و در حال حاضر تنها بقاست که اهمیت دارد و کشورهای دیگری مانند هندوستان، مکزیک و حتی ترکیه در حال شروع رقابت با قطعات یدکی چینی هستند، که البته چالش بسیار زیادی پیش روی آنهاست و نهایتا کیفیت و قیمت دو فاکتور مهمی هستند که بقای یک شرکت را رقم خواهند زد.

دانستن همین مسئله کوچک که دیگر قرار نیست با تولیدکنندگان چینی بلکه با تولیدکنندگانی از سایر کشورهای دنیا رقابت کنند، باعث میشود تا حد امکان کیفیت را افزایش داده و قیمت را کاهش دهند. پیش‌بینی میشود در آینده قطعات یدکی بسیار زیادی با عنوان made-in-china به بازارهای دنیا بویژه ایران عرضه شوند که کیفیت بسیار خوب و قابل قبولی داشته باشند.

علارغم تمامی مسائلی که گفته شد، در ادامه میخواهیم به قطعات یدکی چینی بی کیفیت موجود در بازار بپردازیم که از حق نگذریم نمیتوان وجود آنها در بازار را انکار کرد…

در گذشته تعریف رانندگان و صاحبان خودرو از وسیله نقلیه بدین شکل بود که درصورت خرابی شخص راننده اقدام به تعمیر و یا تعویض برخی از قطعات یدکی میکرد اما رفته رفته به علت پیچیدگی بیش از حد خودروهای تولیدی این کار دیگر از توان رانندگان خارج شد و به عهده تعمیرکاران خودرو گذاشته شد. نکته جالب اینجاست که هر تعمیرکار یا مکانیکی نیز مناسب هر برند یا مدل خودرویی نیست. بنابراین توصیه اکید این است که به تعمیرگاه و مکانیک‌های مجاز و مناسب خودروی خود مراجعه کنید. قطعات یدکی چینی نیز از این قائده مستثنی نیستند و هر قطعه‌ای مناسب هرخودرویی نیست. تعمیر و یا تعویض یک قطعه توسط یک فرد نامناسب میتواند عواقب سنگینی به همراه داشته باشد یا خدایی ناکرده منجر به خطرات جانی شود.

خرید اینترنتی قطعات و لوازم یدکی خودروهای چینی بازار از منزل

خرید اینترنتی قطعات و لوازم یدکی خودروهای چینی بازار از منزل

آیا خرید اینترنتی قطعات یدکی خودرو امکان پذیر است؟

امروزه با رشد تکنولوژی و ظهور وب سایت ها و مارکت های فروش به راحتی هرچه تمام تر میتوان هرچیزی را که اراده کنید بخرید یا بفروشید. قطعات یدکی خودروهای چینی موجود باراز ایران نیز از این قاعده مستثنی نیستند. نمایندگی مجاز فروش قطعات یدکی مدیران خودرو، عاملیت 5072 سعید حسن پور، اقدام به فروش قطعات یدکی چینی برای خودروهای ام وی ام، چری، آریزو کرده و تمامی خدمات و محصولات خود را با ضمانت و کیفیتی بسیار مناسب ارائه میدهد. به جرات میتوان گفت که متاسفانه کم نیستند کسانیکه که بواسطه صرفه جویی به تعمیرکاران ارزان قیمت و یا قطعات بی کیفیت مراجعه کرده‌اند اما نتیجه قابل قبولی دریافت نکرده‌اند.

فروش عمده لوازم یدکی خودروهای چینی

خرید و فروش عمده لوازم یدکی در تمامی اصناف و حوزه های کاری امری عادی محسوب میشود که بسیاری از خودروسازان یا وارد کنندگان خودرو سالهاست مشغول انجام چنین اقداماتی هستند. اما براستی به کدامیک از واردکنندگان و کدامیک از محصولات میتوان اعتماد کرد؟

آیا مدیران خودرو و نمایندگی های آن وارد کننده خودرو و قطعات یدکی چینی هستند؟

شرکت مدیران خودرو از جمله شرکت های بازرگانی در صنعت خودرو سازی است که علارغم خودرو اقدام به واردات لوازم و قطعات یدکی خودروهای چینی به بازار پرمصرف ایران میکند. این وارد کننده قطعات خودروهای چینی با تعهد و شعاری که برای خود لازم الاجرا میداند به تمام مشتریان، اعم از کسانیکه از خودروهای ام وی ام یا چری استفاده میکنند و اقدام به تهیه لوازم و قطعات یدکی چینی از این شرکت و نمایندگی های زیر مجموعه آن میکنند تضمین میدهد که کیفیت تمامی قطعات در بالاترین سطح موجود قرار دارند.

بسیاری از شرکت های وارد کننده قطعات یدکی خودروهای چینی برای کاهش هزینه های واردات، اعم از هزینه جابجایی، هزینه انبارداری، هزینه گمرکی و مواردی از این دست اقدام به تهیه قطعات یدکی بی کیفیت از تولیدکنندگان مختلف در کشورهای متفاوت میکنند. این شرکت ها امیدوارند که با کاهش هزینه ها بتوانند سود به مراتب بیشتری به جیب بزنند، اما افسوس که این اتفاق ۲ لطمه و آسیب جدی به همراه خواهد داشت. اول اینکه به تولید کننده اصلی و جنس باکیفیت لطمه ای گذرا و موقت وارد میکنند و دوم اینکه به زودی خود را از گردونه رقابت در بازار خارج خواهند کرد. البته ناگفته نماند که آسیب اصلی به اعتماد، جان و مال مصرف کننده وارد میشود.

الحق والانصاف واردات لوازم یدکی خودرو از کشورهای آسیای شرقی مانند چین کاری بس دشوار و هزینه بردار است، که شاید همین مسئله باعث خطای بسیار زیاد در انتخاب نوع کالا، میزان قیمت و حتی روش خرید شود. در کشور چین کارخانجات صنعتی بسیار زیادی وجود دارند که به تمام دنیا اجناس خود را صادر میکنند.

بورس لوازم یدکی خودروهای چینی در بابل

از قدیم الایام بین پدران ما مرسوم بود که اگر میخواستند وسیله ای را به قیمت خوب و البته با کیفیت خریداری کنند باید به معدن فروش وسیله مورد نظر مراجعه میکردند. بطور مثال بیایید تصور کنیم پدر بزرگ ما قصد خرید لوازم یدکی برای خودروی خود را دارد، بنظر شما از چه کلماتی استفاده میکند؟ از کلماتی مانند بورس لوازم یدکی ماشین، یا معدن لوازم یدکی، و یا حتی ممکن است بگوید راسته‌ی لوازم یدکی ماشین فلان خیابان شهر است. اما این نوع تفکر که برای خرید قطعات باید به فلان مغازه و فروشگاه و خیابان برویم دیگر منسوخ شده است. این تفکر شاید بیشتر از یک یا دو دهه است که دیگر از دنیا رفته است. راستی شما به چه روشی لوازم مورد نظر خود را خریداری میکنید؟

نمایندگی ۵۰۷۲ مدیران خودرو در شمال کشور و شهر بابل ارائه دهنده لوازم و قطعات یدکی پرمصرف تمامی خودروهای چینی موجود در بازار ایران است.

– فروشگاه قطعات پرمصرف خودروهای چینی

باید اعتراف کرد که، امروزه در حوزه قطعات یدکی دیگر از آن فروشگاه های بزرگ و یا نمایشگاه ها خبری نیست. با وجود ابزار قدرتمندی مانند اینترنت، خرید قطعات دیگر به صورت حضوری صورت نمیگیرد. خرید یا فروش قطعات به صورت کاملا مجازی از طریق وبسایت انجام میشود که چند مزیت و برتری نسبت به مراجعه حضوری توسط مشتری را دارد. به اختصار برخی از این مزیت‌ها را بیان خواهیم کرد.

  • دیگر زمانی برای رفت و آمد صرف نمیشود. و در زمان شیوع کرونا، شما مشتری عزیز، از خانه خود بیرون نخواهید رفت.
  • به راحتی میتوانید قیمت ها را مقایسه کنید و انرژی کمتری برای خرید خود صرف کنید.
  • انرژی و هزینه‌ای برای جابجایی و باربری لوازم یدکی خریداری شده نخواهید پرداخت.
  • و …